To je spletišče, ki je bilo ustvarjeno v sklopu učnega procesa.

8. oktobra praznujemo dan ozaveščanja o disleksiji.

Disleksija spada med specifične učne težave in je gensko pogojena. Je najbolj razširjena specifična bralno-napisovalna motnja. Posameznika spremlja celo življenje.

Nekateri tipični znaki prepoznavanja disleksije so:

• branje in pisanje se otroku upira (ob branju potrebuje veliko odmorov, išče izgovore)
  • otrok pri branju/pisanju naredi več specifičnih napak (zamenjuje črke, izpušča/obrača črke, prireja konec besed)
  • skromnejše besedišče
  • slabše razumevanje prebranega in težko obnovi zgodbo
  • počasnejša zapomnitev besednih navodil ali novih pojmov
  • težave s časovno orientacijo in predstavljivostjo
  • težave s prepisom učne snovi s table v zvezek
  • težave pri orientiranju na sebi in v prostoru (izgubljanje v vrsticah, preskakovanje vrstic)
  • težave z organizacijo delovnega prostora, urejanjem zvezkov in zapiskov

Zelo pomembno je, da te znake čim prej prepoznamo in nato otroka obravnavamo na ustrezen način. Obstajajo namreč določene vaje, s katerimi lahko izboljšamo področja, na katerih je oseba šibka, čeprav same disleksije ne moremo odpraviti.

Informacije o disleksiji v obliki video posnetka:

Visited 7 times, 1 visit(s) today